Homepage

Informace o hypotékách, úvěrech a půjčkách

Pomůžeme Vám najít cestu k financování Vašeho bydlení a snů

Hypotéky

Tip: Potřebujete půjčku? Vyberte si tu nejlepší právě pro Vás

Co je hypotéka

Úvěr na financování nemovitosti, která se může nacházet i mimo území ČR. Hypotéku mohou využít občané ČR a EU nebo osoby s trvalým pobytem na území ČR starší 18 let. Úvěr je zajištěn zástavním právem k nemovitosti na území ČR.

Účel hypotéky

  • koupě nemovitosti, pozemku, podílu na nemovitosti
  • investice do stavby, rekonstrukce nemovitosti
  • splacení půjčky, jenž byla použita na nemovitost

Druhy hypoték

Jedná se o nejběžnější hypotéku, která se také nejčastěji využívá. Tento typ hypotéky umožňuje získat úvěr až do úplné hodnoty nemovitosti, jenž je předmětem úvěru, což znamená, že lze financovat nemovitost bez dalších vlastních prostředků.
Každý z nás má asi nějaký sen, který by si rád ve svém životě splnil. Pomocníkem při plnění tohoto sne by mohl být právě tento typ hypotéky. Jeho základem je zastavená nemovitost, kdy úvěr se může čerpat až do výše 70% hodnoty zastavené nemovitosti. Jak jsem již naznačil, účelem hypotéky může být jakákoli věc ať movitá či nemovitá.
Jedná se o úvěr jenž je vhodný pro manželský pár nebo registrovaný pár (případně druha a družku, pár mající v péči dítě) ovšem většinou je tento typ hypotéky omezen věkem žadatele (většina bank 35 - 40 let žadatele). Mezi největší přednosti patří možnost platit po určitou dobu pouze úroky a úvěr splácet například až po pěti letech v plné výši. Další výhodou může být kombinace se státní půjčkou, která je v maximální výši rovna 300 tis. Kč
Jedná se o hypoteční úvěr, který je vhodný pro žadatele, který chce operativně měnit svoje splátky, či je dokonce na nějakou dobu pozastavit. U většiny bank je flexibilita úvěru zaručena možností jednou do roka měnit výši splátek, či měnit splátkový kalendář. Je nutné upozornit na to, že změna výše splátky je omezena a to většinou o +/- 50% z výše splátky. Jinak v ostatních vlastnostech se flexibilní hypotéka podobá té standardní.
Jedná se o druh hypotečního úvěru jenž v sobě obsahuje standardní hypotéku a investiční životní pojištění. Podmínkou pro využití tohoto produktu, je nutnost sjednání životního pojištění na dobu trvání hypotečního úvěru. Bance klient do konce trvání hypotéky platí pouze úroky z půjčované částky. Po vypršení doby trvání hypotéky, pojišťovna u níž byl klient pojištěn, zaplatí v plné výši jistinu (výše úvěru klienta u banky). Tuto jistinu pojišťovna vezme ze splátek na životním pojištění, které musí být uzavřeno ve stejné výši jako je výše úvěru u banky.
Nenašli jste žádný druh, který by Vám vyhovoval? Zkuste si vybrat z ostatních druhů hypoték jednotlivých bank.

© 2007- Hypotéky a úvěry |  nebankovní půjčky |  Půjčky bez registru ihned |  Půjčky na směnku |